forex trading logo

UYDUNET Güvenli İnternet PDF Yazdır E-posta

Güvenli İnternet Hizmeti Nedir?

 

22.11.2011 tarihi itibariyle sunulmaya başlanan Güvenli İnternet Hizmeti, internet (Uydunet) abonelerin talebi üzerine, ücretsiz olarak sunulan çocuk ve aile profillerinden oluşan bir hizmettir.

Güvenli İnternet,  uydunet abonelerinin bilgisayarlarına herhangi bir yazılım yüklemelerine gerek kalmadan, Uydunet sistemleri üzerinden virüs, spam ve "hack"lere karşı korunma imkânına sahip olmalarıdır.


İstediğiniz zaman Güvenli İnternet Hizmetini alabilir, profilinizi değiştirebilir veya isterseniz bu hizmetten vazgeçebilirsiniz.


Güvenli İnternet;

•    Bireysel abonelere İnternet servis sağlayıcıları tarafından ücretsiz olarak sunulan ve İnternetteki muhtemel zararlı içeriklerden sizi ve ailenizi koruyan alternatif İnternet erişim hizmetidir.
•    Kolaydır ve bilgisayarınıza program kurmanıza gerek yoktur.
•    Size Çocuk Profili ve Aile Profili olmak üzere iki seçenek sunar.
•    İstediğiniz zaman Güvenli İnternet Hizmetini alabilir, istediğiniz zaman profilinizi değiştirebilir, isterseniz bu hizmetten vazgeçebilirsiniz.
•    Çocuk ve Aile Profilleri İnternet kullanıcılarının günlük gereksinimlerini karşılamaktadır.

Kimler Yararlanabilir?


•    Güvenli İnternet Hizmetinden bireysel İnternet aboneleri evde ve cepte yararlanabilirler. Kurumsal hat sahipleri için İnternet servis sağlayıcıları böyle bir hizmeti sunmakla yükümlü değildirler.

Güvenli İnternet Hizmetini Nasıl Etkinleştirebilirim/Çıkarım?


•    İnternet servis sağlayıcının bayisi, çağrı merkezi, online işlem merkezinden herhangi birine başvurarak Güvenli İnternet Hizmeti etkinleştirilebilir, profiller değiştirilebilir ya da devre dışı bırakılabilir.

Bir Siteye Erişemediğimde Nasıl İtiraz Edebilirim?


•    Profil nedeniyle bir siteye erişilemediğinde uyarıcı bir sayfa açılır. Bu sayfa üzerinden itirazların bildirilebileceği bağlantı da mevcuttur.


Çocuk Profili: Pedagoji, sosyoloji ve psikoloji alanlarında uzman akademisyenlerin bulunduğu bir komisyon tarafından belirlenen kriterlere uygun kategorilerdeki sitelere erişilebilen profildir.

Çocuk profili ile eğitim, ödev, bankacılık uygulamaları, alışveriş, müzik-oyun-eğlence, haber, e-posta, resmi ve kamu siteleri,tatil, özel şirketler, eğitim kurumları, e-devlet gibi pek çok farklı türden siteye erişebilirsiniz.

Aile Profili: Kumar, uyuşturucu, fuhuş, müstehcenlik, şiddet, terör, dolandırıcılık, zararlı yazılım gibi kategorilerdeki siteleri engelleyen profildir. Çocuk profiline ek olarak kişisel sitelere, forum ve paylaşım sitelerine erişim sunar.

Ayrıca sosyal medya, oyun ve sohbet kategorilerini ise ayrı ayrı seçme imkanı sunar.  Ayrıntılı bilgi için www.guvenlinet.org


Profil değişikliği için lütfen online.turksat.com.tr adresini ziyaret edininiz.

4440126 Uydunet çağrı merkezinden de bilgi alabilirsiniz.
 

ONLINE SATIŞ


Tüm Ürünleri Listele


Kapsamlı Arama

ALIŞ-VERİŞ SEPETİNİZ

VirtueMart
Alışveriş sepetiniz boş.

FIRSAT

KAMPANYALAR

İSMİNİZİ VE E-POSTA ADRESİNİZİ BIRAKIN, TELEDÜNYA ve UYDUNET KAMPANYALARINDAN ÖNCE SİZİN HABERİNİZ OLSUN !...
Kampanyalar
Teledünya Kampanyaları
Uydunet Kampanyaları
Kampanya duyuruları dışında e-posta gönderilmeyecektir...

Facebook Sayfamız

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.ComPowered_by kabloteknik.